Telewizory z procesorem XR – dlaczego warto je mieć?

Telewizory z procesorem XR – dlaczego warto je mieć?

Artykuł Sponsorowany

Telewizory Sony z matrycą OLED oraz innowacyjnym układem Cognitive Processor XR zapewniają najbardziej realistyczny obraz i dźwięk ze wszystkich dotychczasowych modeli japońskiego producenta. Sprawdź, na czym polega ich sekret oraz jakie możliwości oferują. Z artykułu dowiesz się też, czym różnią się od siebie poszczególne serie telewizorów z procesorem XR.

Czym wyróżniają się telewizory Sony z procesorem XR?

Mózgiem nowych telewizorów Sony Bravia XR jest innowacyjny Cognitive Processor XR, który wykorzystuje inteligencję poznawczą. Oznacza to, że procesor zdecydowanie bardziej kompleksowo analizuje elementy tworzące obraz (np. jasność, kolory, kontrast i głębię) oraz koryguje je nie z osobna, lecz w powiązaniu z innymi.

Znacznie lepiej naśladuje więc działanie ludzkich mózgów i dopasowuje się do naszych mechanizmów percepcyjnych niż dotychczas stosowane algorytmy sztucznej inteligencji. Telewizory z procesorem XR dzielą ekran na wiele stref i starają się przewidzieć, gdzie i w jaki sposób w danej scenie skupia się uwaga oglądającego. Obraz staje się dzięki temu bardziej spójny i naturalny, co widać między innymi w odwzorowanich twarzy i oczu oraz trójwymiarowości czy tekstury przedmiotów.

Cognitive Processor XR podnosi też realizm i jakość pola dźwiękowego. Przede wszystkim znacznie lepiej tworzy wrażenie dźwięku przestrzennego 5.1.2 (z dwoma dodatkowymi kanałami sufitowymi). W połączeniu z technologią Sound-from-Picture Reality zapewnia też bardzo dobre umiejscowienie źródła dźwięku w obrazie, co sprawia, że jest on bardziej realistyczny.

Najważniejsze technologie telewizorów Sony Bravia XR i oferowane funkcje

Innowacyjny układ Sony współpracuje też z dodatkowymi technologiami, które znajdziesz w telewizorach. XR Triluminos Pro zapewnia reprodukcję szerszej palety barw, w tym nietypowych odcieniu kolorów, a XR Motion Clarity – wyraźne, płynny i jasny obraz nawet w bardzo dynamicznych scenach. Odbiorniki wyposażono też w czujnik jasności oraz automatyczną regulację krzywej tonalnej, przez co bez względu na porę dnia i natężenie oświetlenia można dostrzec szczegóły zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Czytaj również:   Czy przewożenie lodówki na leżąco jest bezpieczne?

Telewizory Sony Bravia XR to również:

  • Wsparcia dla Dolby Vision i Dolby Atmos;
  • Certyfikat IMAX Enhanced;
  • Tryb Netflix Calibrated Mode;
  • Obsługa Google TV, wsparcie Apple AirPlay i Apple HomeKit oraz wbudowany Chromecast;
  • Standard HDMI 2.1 wraz z funkcjami: VRR, ALLM i eARC;
  • Dostęp do Bravia Core (serwis VOD z treściami Sony Pictures Entertainment).

Telewizory OLED z procesorem XR to wyjątkowo żywe kolory i znakomity kontrast

Telewizory Sony z procesorem XR to zarówno modele z matrycą LED, jak i OLED. Urządzenia wykorzystujące tę pierwszą, starszą technologię są tańsze, a przy tym generują nieco jaśniejszy obraz. Natomiast jeśli zależy Ci na najwyższej jakości obrazu, postaw na odbiorniki OLED, których główne zalety to:

  • idealna czerń i praktycznie nieskończony kontrast;
  • wyjątkowo żywe kolory;
  • bardzo szerokie kąty widzenia;
  • krótki czas reakcji matrycy, który przekłada się na większą płynność obrazu.

Co więcej, innowacyjny procesor Sony korzystnie wpływa również na jasność obrazu telewizorów. XR OLED Contrast to specjalna technologia, która zapewnia optymalne dostosowanie jasności na ekranach OLED i podbicie mniej wyraźnych detali.

Jakie rozmiary mają telewizory Sony Bravia XR OLED i gdzie je kupić?

Telewizory XR z matrycą OLED to trzy serie urządzeń, a w każdej dostępne są modele o różnym rozmiarze. Do wyboru masz więc zarówno podstawowe, jak i droższe warianty odbiorników o wielkości 55″, 65″, 77″ lub 83″.

Wszystkie telewizory Sony z procesorem XR i matrycą OLED znajdziesz  w dobrych cenach choćby w ofercie sklepu Sony Centre na stronie: https://scentre.pl/lista/sony/telewizory-oled.html. Najtańsze modele kupisz już za mniej niż siedem tysięcy złotych, a te droższe to wydatek rzędu kilkunastu, a nawet około dwudziestu tysięcy zł.

Foto: scentre.pl

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *